Serdecznie zapraszamy na spotkania autorskie w ramach projektu „Fokus na debiut”

27-07-2022 08:49

KOKPiT – Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym oraz Stowarzyszenie Dwa Brzegi zapraszają na cykl spotkań autorskich w ramach projektu „Fokus na debiut” realizowanych w ramach zadania „Słowa mają moc”.

Projekt „Fokus na debiut” to cykl spotkań autorskich, w których udział wezmą pisarze/pisarki debiutujący, mający w swoim dorobku pierwszą książkę prozatorską. W ramach cyklu swoje spotkanie będą mieli:

  • ŁUKASZ BARYS — Laureat Paszportu „Polityki” za powieść „Kości, które nosisz w kieszeni”. Opublikował również tom poetycki „Wysokie słońce”. „KOŚCI, KTÓRE NOSISZ W KIESZENI” (Wydawnictwo Cyranka, 2021): Autor prowadzi czytelnika przez cmentarze, szkoły i dzielnice prowincjonalnego miasta, ukazując dorastanie w sposób baśniowy, ale dojmująco prawdziwy.
     
  • ELŻBIETA ŁAPCZYŃSKA — Autorka książki „Bestiariusz nowohucki” nagrodzonej Nagrodą Conrada, nominowanej do Nagrody Literackiej Nike, Paszportów „Polityki”, Nagrody Literackiej Gdynia, Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Laureatka Nagrody im. Adama Włodka i Międzynarodowego Konkursu na Dramat Współczesny o Tematyce Żydowskiej, półfinalistka Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. „BESTIARIUSZ NOWOHUCKI” (Biuro Literackie, 2020): Wielowątkowa, surrealistyczna opowieść o Nowej Hucie lat 50. Autorka odsłania świat dziwności, kopniętej metafizyki, ale i do bólu realnej cielesności oraz brutalności pracy.
     
  • MATEUSZ PAKUŁA — Wielokrotnie nagradzany dramatopisarz, dramaturg, reżyser teatralny. Laureat Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i Nagrody Specjalnej miesięcznika „Teatr”. Wydał sześć książek z dramatami. Jako dramaturg i autor adaptacji współtworzył m.in. spektakle „Śnieg czy Konformista” (reż. B. Szydłowski), „Wojna polsko-ruska” i „Paw królowej” (reż. B. Świątek). „JAK NIE ZABIŁEM SWOJEGO OJCA I JAK BARDZO TEGO ŻAŁUJĘ” (Wydawnictwo Nisza, 2021): Intymna opowieść o chorobie, śmierci i pogrzebie ojca w świecie, w który wdzierają się bieżące wydarzenia, polityka, pandemia, rodzinne sprzeczki, a także opowieść o czułości, bezradności, gniewie i rozpaczy.

„FOKUS NA DEBIUT” — PROGRAM

30.07.2022, sobota, 16:00
ŁUKASZ BARYS – „Kości, które nosisz w kieszeni

31.07.2022, niedziela, 16:00
ELŻBIETA ŁAPCZYŃSKA – „Bestiariusz nowohucki

01.08.2022, poniedziałek, 16:00
MATEUSZ PAKUŁA – „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję

Moderacja: Maja Wolny

MIEJSCE: Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (sala na parterze), ul.  Lubelska 12, Kazimierz Dolny

„Fokus na debiut” jest jednym z trzech zwycięskich projektów Konkursu na Inicjatywy Oddolne w ramach zadania „Słowa mają moc” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.