Biblioteka w Górze Puławskiej otwarta po godzinach

21-10-2019 13:24

4 października 2019 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Puławach z/s w Górze Puławskiej zaprosiła dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na NOC Bibliotek. Mottem tegorocznej odsłony akcji były słowa „Znajdźmy wspólny język”. Na powitanie każdy uczestnik odrysował i pokolorował swoją dłoń. Następnie kolorowe łapki ozdobiły rysunek jeżyków tworząc ich kolce. Pierwszym punktem programu było czytanie wiersza pt. „WierszowiązałkiJoanny Muller w interpretacji rodziców.

Kolejna zabawa to tajemnicze pudełka z symbolami baśni i bajek, które posłużyły do przeprowadzenia zabaw – zgadnij co jest w pudle - zgadnij z jakiej bajki jest ta postać bądź rekwizyt. Ogromnym  zainteresowaniem dzieci cieszyły się zajęcia z programowaniem robotów Photon oraz  opowieści papierowego teatru – Kamishibai. Na zakończenie uczestnicy zjedli smaczną kolację, a ostatni goście opuścili bibliotekę dopiero po godzinie 21.00.

Celem akcji było pokazanie, że biblioteka to przestrzeń w której można spędzić miłe chwile nie tylko z książką, ale wokół książki. Gminna Biblioteka Publiczna w Puławach z/s w Górze Puławskiej serdecznie dziękuje za tak liczną frekwencję – na nocy bibliotek bawiło się aż 35 dzieci.
Do zobaczenia za rok.