Artykuły z działu: Nasze publikacje

Tomik poetycki „Zmagania” Małgorzaty Klinkosch, nowa publikacja Powiatowej Biblioteki Publicznej

27-06-2023 09:32

Na regionalnym rynku wydawniczym pojawiła się nowa książka wydana przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Puławachtomik poetycki autorstwa Małgorzaty Klinkosch pt. „Zmagania”. Tym razem publikacja była szczególnie bliska naszemu sercu, ponieważ autorka wierszy była naszą wieloletnią koleżanką i wspólnie z nami współorganizowała wiele powiatowy konkursów literackich. Małgorzata Klinkosch od 2007 r.

Nowa publikacja Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach „Lotnisko Borowina-Gołąb. Okruchy pamięci” autorstwa Małgorzaty Daniłko

21-08-2020 13:13

Miło nam poinformować, że na lokalnym rynku wydawniczym pojawiła się kolejna publikacja wydana przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Puławach. Książka opisuje nieznane dotąd szerszej publiczności historyczne wydarzenia jakie miały miejsce na terenie powiatu puławskiego. 2 września 1939 r. niemieckie samoloty zbombardowały okolicę lotniska Borowina-Gołąb w pobliżu jeziora Nury. W wyniku bombardowania śmierć poniosły osoby cywilne - mieszkańcy Gołębia i Borowej. Były to głównie kobiety i dzieci, które w pobliżu lotniska od strony lasu robiły pranie. Autorką książki jest Małgorzata Daniłko, absolwentka filologii polskiej i regionalistka, która zajmuje się badaniem dziejów Gołębia i okolic, założyła także stronę internetową Gołąb na Wisłą.

Nowa publikacja Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach „Sto osobliwości na stulecie Niepodległości. 1918-2018”

09-10-2018 16:21

Na lokalnym rynku wydawniczym pojawiła się kolejna publikacja wydana przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Puławach. Tym razem książka dotyczy najważniejszego momentu w historii Polski, czyli odzyskania Niepodległości. Autorem publikacji jest Jacek Śnieżek - znany puławski regionalista. Książka „Sto osobliwości na stulecie Niepodległości” opisuje aż sto osobliwości dotyczących powiatu puławskiego oraz upamiętnia ludzi i wydarzenia sprzed stu laty. Nasza publikacja posiada ramy czasowe.

„Dopóki płynie – Rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły” zapraszamy do lektury

31-03-2017 17:55

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, doceniając znaczenie Wisły w życiu naszego Narodu i Państwa, ogłosił rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły. Wisła – Królowa Polskich Rzek to nasze naturalne a także historyczno-kulturowe dziedzictwo. Aż cztery jednostki samorządowe Powiatu Puławskiego położone są wzdłuż Wisły. Żyjemy i mieszkamy w powiecie, który rzeka łączy i integruje. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach, włączając  się w obchody Roku Rzeki Wisły, przygotowała kilka inicjatyw promujących walory turystyczne i przyrodnicze rzeki. Jedną z nich było wydanie książka autorstwa Jacka ŚnieżkaDopóki płynie – Rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły

Nowa odsłona publikacji regionalnej „Magia Świąt”

08-07-2015 13:06

Boże Narodzenie i Wielkanoc to wyjątkowy czas. Okres, który jak żaden inny obfituje w oryginalne tradycje, obrzędy i obyczaje przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dlatego Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach postanowiła wznowić wydaną w 2011 r. publikację regionalną pt. „Magia Świąt Bożego Narodzenia / Wielkiej Nocy – spotkanie z tradycją”. 

Powiatowa Biblioteka odkrywa tajemnice szafy babci i dziadka

13-01-2014 14:23

Na lokalnym rynku wydawniczym pojawiła się kolejna publikacja Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach.  To już szóste wydawnictwo biblioteki a trzecie z serii „spotkanie z tradycją”. Tym razem zakres tematyczny oscylował wokół tajemnic ukrytych w szafach, skrzyniach i kufrach.

 

 

 

Tajemnice szafy babci i dziadka – spotkanie z tradycją” zachęca do poznania tajników dawnego sposobu ubierana się. Powróćmy na chwilę do przeszłości, kiedy jasno określano, jakie kroje, kolory, tkaniny obowiązywały w strojach codziennych i odświętnych. 

„Myszki, mrówki, wiewiórki i inne bajdurki”, czyli kolejna publikacja końskowolskiej biblioteki

06-06-2013 13:44

Gminna Biblioteka Publiczna w Końskowoli w 2013 r. wydała drukiem kolejną publikację regionalną: „Myszki, mrówki, wiewiórki i inne bajdurki”. Tym razem książka stanowi zbiór wierszyków autorstwa poety ludowego Zbigniewa Kozaka, którego korzenie sięgają gminy Końskowola, a dokładniej Sielc.