„Moja Gmina – moja sprawa” – koalicja na rzecz edukacji regionalnej w Gminie Puławy - fotorelacja z pierwszego spotkania

08-03-2012 10:19

7 marca 2012 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Górze Puławskiej odbyło się spotkanie inaugurującego powstanie Gminnej Koalicji na rzecz rozwoju Biblioteki. W spotkaniu wzięło udział 30 osób. Władze gminy, dyrektorzy wszystkich typów szkół, pracownicy bibliotek, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Góry Puławskiej, Towarzystwo Przyjaciół Gołębia, Stowarzyszenie Mieszkańców Doliny Środkowej Wisły, harcerze oraz czytelnicy i użytkownicy.

 

 

 

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Puławach z siedzibą w Górze Puławskiej – Zofia Małek przedstawiła oraz przywitała przybyłych na spotkanie gości. Następnie przybliżyła czym jest Program Rozwoju Bibliotek i jakie korzyści z przystąpienia do II rundy ma biblioteka i jej filie. Kolejnym punktem powitania było przedstawienie tematu spotkania: „Moja Gmina – moja sprawa” – koalicja na rzecz edukacji regionalnej w Gminie Puławy  i zaprezentowanie konieczności zawiązania koalicji na rzecz biblioteki. Pani Anna Płoszaj, animatorka regionalna, trenerka Stowarzyszenia CAL przestawiła idee partnerstwa i podstawowe informacje formalne dotyczące zawiązania koalicji. Swoją prezentacją udowodniła, że Biblioteka to ważny element w społeczności lokalnej. Pochwaliła także pomysł GBP w Górze Puławskiej, że jej koalicja dotyczy ważnego aspektu jakim jest edukacja regionalna. Podkreśliła innowacyjne rozwiązanie, jakimi jest wspólne tworzenie publikacji dotyczącej Gminy Puławy. Właściwa cześć spotkania dotyczyła zawiązania koalicji „Moja Gmina – moja sprawa” – koalicja na rzecz edukacji regionalnej w Gminie Puławy. Dyrektor Zofia Małek zaprezentowała elementy, które wchodzą w skład ścieżki edukacyjnej. Szczegółowo omówiła poszczególne przedsięwzięcia:

•    wydanie publikacji dotyczącej Gminy Puławy
•    II konkurs wiedzy o regionie „Moja Gmina Puławy”
•    „Poznajemy swoją Gminę” – rajdy piesze i rowerowe
•    „Twórcy bajki nam czytają i o swojej pasji opowiadają” – projekt edukacyjny

Termin kolejnego spotkania został wyznaczony na 16 maja 2012 r. na godz. 13.30 w siedzibie biblioteki.