Finał Kazimierskiego Konkursu Jednego Wiersza

21-11-2019 15:30

20 listopada 2019 r. o godz. 12.00 Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym zaprosiła na finał Kazimierskiego Konkursu Jednego Wiersza. Utwór „Jedziemy do Kazimierza - piosenka” autorstwa pana Józefa Kołodziejczyka to tegoroczny zwycięzca. Dodatkowo jury przyznało dwa wyróżnienia dla pani Justyny Popiołek-Osińskiej za wiersz „Matka” i pani Joanny Janisz za wiersz „Mój krzyk jesienny”.

Pierwszym punktem spotkania było uroczyste wręczenie nagród ufundowanych przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Puławach. Następnie uczestnicy mieli okazję wysłuchać zwycięskich wierszy. Dodatkowo pan Józef Kołodziejczyk przygotował mini recital z piosenkami własnego autorstwa. Laureaci opowiedzieli także o tym jak powstały wysłane na konkurs wiersze i co było inspiracją do ich napisania. Na zakończenie odbyła się dyskusja dotycząca tworzenia i czytania poezji. 

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Już dziś zapraszamy na przyszłoroczną edycję.