Nowa odsłona publikacji regionalnej „Magia Świąt”

08-07-2015 13:06

Boże Narodzenie i Wielkanoc to wyjątkowy czas. Okres, który jak żaden inny obfituje w oryginalne tradycje, obrzędy i obyczaje przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dlatego Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach postanowiła wznowić wydaną w 2011 r. publikację regionalną pt. „Magia Świąt Bożego Narodzenia / Wielkiej Nocy – spotkanie z tradycją”. 

 

 

 

Pięć gmin należących do powiatu puławskiego. Pięć ciekawych tradycji oraz pięć magicznych przepowiedni, a na koniec pięć smacznych przepisów. Oto nasza książka, która powstała na podstawie rozmów z mieszkańcami danego terenu.

Dodatkowym atutem tej pozycji jest fakt, iż została ona w całości przetłumaczona na język angielski oraz rosyjski. Zabieg ten pozwoli także obcokrajowcom poznać tradycje bez jakich nie mogły odbyć się żadne święta.

Ponadto publikacja została zilustrowana rysunkami autorstwa Jolanty Wawer.

Doceńmy nasze korzenie, dowiedzmy się więcej poprzez lekturę naszej książki. Wszystkich chętnych, którzy chcą otrzymać egzemplarz najnowszej publikacji  zapraszamy do siedziby Powiatowej Biblioteki Publicznej (ul. 6 Sierpnia 5).

A oto wersja elektroniczna publikacji –
Magia Świąt Bożego Narodzenia / Wielkiej Nocy – spotkanie z tradycją