O kazimierskiej studni, czyli powakacyjne spotkanie Powiatowego Klubu Książki

02-10-2017 16:16

26 września 2017 r. o godzinie 12.00 odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie Powiatowego Klubu Książki. Zaproszenie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach oraz Puławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przyjął pan Bogdan Rokicki, autor książek tematycznie związanych z Kazimierzem Dolnym nad Wisłą. Bohaterką dyskusji była studnia znajdująca się na kazimierskim rynku.

Okazało się, że zabytek ten mijany codziennie przez turystów i tak nierozerwalnie związany z tym nadwiślańskim miasteczkiem nie został nigdzie opisany. Książka pana Bogdana Rokickiego jako pierwsza prezentuje studnię w różnych ujęciach. Sam autor przybliżył nam kolejne rozdziały publikacji, a co za tym idzie klubowicze poznali dokładną historię studni oraz jej architekturę. Mogli obejrzeć jej przeobrażenia widziane oczami malarzy i fotografików a na koniec dowiedzieć się co o studni pisze literatura.

Wszyscy zainteresowani uczestnicy mogli zajrzeć do wcześniejszej książki Bogdana Rokickiego także tematycznie związanej z kazimierską studnią pt. „Nosiwoda z Kazimierza”. 

Zapraszamy na kolejne spotkanie Powiatowego Klubu Książki.