Darmowy dostęp do E-booków w serwisie Legimi w trzech bibliotekach powiatu puławskiego

29-12-2020 10:36

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie otrzymała dofinansowanie z II naboru do programu „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych 2020” na zakup dostarczania publikacji drogą elektroniczną. W związku z tym trzy biblioteki z terenu powiatu puławskiego będą miały dostęp do 63 000 tytułów ebooków i 4 500 audiobooków. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nałęczowie, Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym i Gminna Biblioteka Publiczna w Końskowoli otrzyma kody, które umożliwią czytelnikom dostęp do bazy Legimi. 


Procedura korzystania wygląda następująco: 
Czytelnik zakłada bezpłatne konto na stronie http://www.legimi.pl/wbp_lublin  podając otrzymany w bibliotece kod aktywacyjny, musi się zarejestrować i po otrzymaniu od Legimi maila aktywującego ściągnąć aplikację na konkretny nośnik, z którego będzie korzystał (komputer, tablet, iphone, itp.). Kod ważny jest przez 30 dni od dnia jego aktywacji. 

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną na kwotę 95 932,00 zł zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.