Nowoczesne biblioteki na mapie województwa lubelskiego – szkolenie wyjazdowe

02-10-2019 13:43

30 września 2019 r. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach zaprosiła bibliotekarzy z terenu powiatu puławskiego na seminarium wyjazdowe w ramach Dobrych Praktyk. Tym razem miejscem docelowym stały się biblioteki powiatu lubartowskiego i łukowskiego wyremontowane lub wybudowane ze środków unijnych i z programu Infrastruktura bibliotek.

Pierwszym punktem szkolenia była wizyta w nowo wyremontowanej Gminnej Bibliotece Publicznej w Jeziorzanach. Małgorzata Szabelska, dyrektor placówki oprowadziła nas po swojej niezwykłej bibliotece, w której motywem przewodnim jest książka, „Alicja w Krainie Czarów”. Przepiękne wnętrza, nietuzinkowe elementy wystroju, oryginalne gadżety sprawiają, że rośnie motywacja i mobilizacja do pracy, a biblioteka staje się centrum życia kulturalnego danej gminy. 

Kolejnym przystankiem była Serokomla, to właśnie tu w 2018 roku od postaw została wybudowana nowa siedziba Gminnej Biblioteki Publicznej. O tym jak krok po kroku przebiegała realizacja tego przedsięwzięcia opowiedziała dyrektor placówki, Justyna Gruba

Na koniec bibliotekarze powiatu puławskiego odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Adamowie. Oprócz możliwości zwiedzenia nowoczesnych przestrzeni - warto podkreślić, że biblioteka posiada nawet własną kawiarenkę czytelniczą, uczestnicy mieli okazję wziąć udział w seminarium  „Ujęcie bez zadęcia” czyli jak pracować z młodzieżą. O projekcie regionalnego konkursu grantowego „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności opowiedziała jego koordynator, Edyta Dziudzik

Dziękujemy wszystkim wyżej wymienionym bibliotekom za niezwykle miłe i gościnne przyjęcie oraz za ogrom wiedzy i inspiracji do dalszej pracy z naszymi czytelnikami.