Artykuły z działu: Kalendarium wydarzeń

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Hiszpanii

02-12-2022 12:45

1 grudnia 2022 r. Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym zaprosiła na ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Podczas grudniowego spotkania uczestnicy dyskutowali o książce Mikołaja BuczkaSobremesa. Spotkajmy się w Hiszpanii”. Dzięki tej publikacji Klubowiczki miały okazję bliżej przyjrzeć się Hiszpanom i poznać ich kulturowe przyzwyczajenia.

Narodowe Czytanie w Gminie Puławy

15-09-2021 10:35

Jak co roku, Gminna Biblioteka Publiczna w Puławach z/s w Górze Puławskiej wraz ze Szkołą Podstawową w Górze Puławskiej i Towarzystwem Przyjaciół Góry Puławskiej zaprosiła swoich czytelników na Narodowe Czytanie. 4 września 2021 r. w siedzibie biblioteki można było usłyszeć fragmenty dramatu "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej w interpretacji m.in.

Szuflandia w kazimierskiej bibliotece

17-06-2021 09:39

15 czerwca 2021 r.  z okazji Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym zaprosiła czytelników na swój taras. Właśnie w tym miejscu pojawiła się Szuflandia, czyli szuflada pełna wolnych książek. Tym samym Kazimierz dołączył do ogólnoświatowej akcji Bookcrossing. Zapraszamy zatem do tej książkowej wymiany. 

Literacki spacer po Kazimierzu on-line

28-04-2021 11:35

Z okazji Światowego Dnia Książki Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym zaprosiła swoich czytelników na literacki spacer po Kazimierzu Dolnym on-line. Prezentacja pokazuje wybrane miejsca nadwiślańskiego miasteczka wraz z ich literackim opisem w różnych książkach. Czy wizja pisarza zgadza się z rzeczywistością, aby to sprawdzić zapraszamy na spacer: http://www.kokpit.com.pl/pl/a/Dzien-Ksiazki-2021-online.

21 marca Światowy Dzień Poezji

18-03-2021 12:18

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach dołączyła do świętowania Światowego Dnia Poezji. Na oknach biblioteki zawisła wystawa prezentująca wiersze o miłości autorstwa trzech wielkich poetów, patronów roku 2021. Na pierwszym oknie pojawiły się utwory Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, na drugim przeczytamy jak o miłości pisał Cyprian Kamil Norwid, a na trzecim widniej definicja tego najważniejszego uczucia autorstwa Tadeusza Różewicza.