Artykuły z działu: Wydarzenia kulturalne

Wisła - królowa polskich rzek

23-09-2022 11:37

25 września obchodzimy Światowy Dzień Rzek. Z tej okazji Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach przygotowała wystawę pokazującą książki dotyczące najważniejszej dla powiatu puławskiego rzeki. O Wiśle mów się, że to królowa polskich rzek. Jest najdłuższa i ma najbardziej różnorodny ekosystem. Historycznie Wisła odgrywała znaczącą rolę w żegludze rzecznej. Ma także wielki potencjał turystyczny. Okazuje się, że na jej temat odnaleźć można wiele publikacji pokazujących jej historię, znaczenie i walory krajobrazowe.

Biblioteka gminy Puławy zaprasza na Noc Bibliotek

21-09-2022 09:20

Gminna Biblioteka Publiczna w Puławach z siedzibą w Górze Puławskiej serdecznie zaprasza 30 września 2022 r. o godz. 17.00 na Noc Bibliotek. „To się musi powieść” to hasło tegorocznej Nocy Bibliotek zachęcające do podejmowania działań niestandardowych, przyciągających osoby nieczytające do biblioteki i promujące powieść jako dobry wybór literacki. 

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Mają Wolny

19-09-2022 09:43

Serdecznie zapraszamy na pierwsze po długiej przerwie spotkanie Powiatowego Klubu Książki. Nasze zaproszenie ponownie przyjęła Maja Wolny. 28 września 2022 r. o godz. 12.OO w Powiatowej Bibliotece Publicznej (ul. 6 Sierpnia 5) autorka opowie o swojej najnowszej książce pt. „Klątwa”. Fabuła przeniesie nas w czasie do XVII Kazimierza Dolnego, gdzie prawda w dyskretny sposób przeplata się z fikcją literacką. Serdecznie zapraszamy. 

Literacka deszczowa pogoda

09-09-2022 12:03

Piękna, złota, polska jesień to tylko jedna z twarzy tej pory roku, druga natomiast to deszcz, słota i wiatr.  Aura, która jak żadna inna zachęca do sięgania po książki i zatopienia się w lekturze. Pozostając w tym klimacie pod ciepłym kocem i z kubkiem gorącej herbaty polecamy kilka tytułów na jesień. Na oknach Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach pojawiła się wystawa pt. „Literacka deszczowa pogoda”, promująca książki z deszczem w tytule. Zachęcamy więc do czytania.  
 

„Ballady i romanse” motywem przewodnim wrześniowego spotkania kazimierskiego DKK

08-09-2022 14:52

7 września 2022 r. w Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym odbyło się wrześniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Oczywistym wyborem literackim był utwór Adama Mickiewicza pt. „Ballady i romanse”, tegoroczna lektura Narodowego Czytania. Powrót do twórczości Mickiewicza okazał się dobrą okazją, aby przypomnieć sobie epokę romantyzmu i jej wpływ na dzieje literatury polskiej. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w 7. Kazimierskim Konkursie Jednego Wiersza

08-09-2022 11:39

Wielkimi krokami zbliża się jesień a wraz z nią kolejna już siódma edycja Kazimierskiego Konkursu Jednego Wiersza. Konkurs adresowany jest do młodzieży (od 15 lat) i dorosłych z terenu powiatu puławskiego. A warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie jednego wiersza własnego autorstwa wcześniej niepublikowanego i nienagradzanego. Tematyka utworu jest dowolna.