Po raz kolejny „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotekach powiatu puławskiego

30-09-2020 15:35

Także w tym roku nasze biblioteki dołączyły do ogólnopolskiej kampanii Instytutu Książki pt. „Mała książka – wielki człowiek”. Od 1 września 2020 r. Wyprawki Czytelnicze czekają na każdego przedszkolaka w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej im. Faustyny Morzyckiej w Nałęczowie, Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym, Gminnej Bibliotece Publicznej w Baranowie, Gminnej Bibliotece Publicznej w Końskowoli, Gminnej Bibliotece Publicznej w Kurowie i Gminnej Bibliotece Publicznej w Puławach z siedzibą w Górze Puławskiej.


Każdy czytelnik urodzony w latach 2014-2017, który przyjdzie do jednej z bibliotek biorących udział w projekcie otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…– starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Małgorzatę Strzałkowską, Adama Bahdaja, Michała Rusinka, Agnieszkę Frączek ; kartę Małego Czytelnika - kartę biblioteczną do zbierania naklejek za wypożyczone książki oraz broszurę informacyjną dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki – praktyczny poradnik o nieocenionej roli czytania w rozwoju dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. 

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu naklejek imienny dyplom.

Więcej informacji na stronie: http://wielki-czlowiek.pl/ 
Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Serdecznie zapraszamy!