Serdecznie zapraszamy na Kazimierski Festiwal Literacki „Dwa księżyce – słowa mają moc”

27-06-2024 13:31

Od 5 do 7 lipca 2024 w Kazimierzu Dolnym trwać będzie trzecia edycja Kazimierskiego Festiwalu Literackiego „Dwa księżyce – słowa mają moc. Do miasteczka nad Wisłą przyjedzie między innymi wybitny językoznawca – profesor Jerzy Bralczyk, Joanna Kuciel-Frydryszak autorka bestsellerowych „Chłopek”, a także znani i nagradzani pisarze i pisarki, m.in.: Wojciech Tochman, Dominika Buczak, Ewa Winnicka, Ałbena Grabowska, czy Sylwia Chutnik.

Kazimierz to ukochane miasto artystów, mała ojczyzna wybitnej i wszechstronnej Marii Kuncewiczowej, która patronuje naszemu przedsięwzięciu. Nasz festiwal nie tylko przypomina o kobietach w polskiej literaturze, jest także pochwałą lokalności i kreatywności w tych niespokojnych czasach” – mówi Maja Wolny, mieszkająca w Kazimierzu Dolnym pisarkai reportażystka – kuratorka Festiwalu.

Organizatorem wydarzenia jest już po raz trzeci KOKPIT - Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym. Przez trzy dni w przestrzeni miasta odbędzie się ponad trzydzieści festiwalowych imprez, na które składają się spotkania z autorami, rozmowy, debaty, warsztaty, oprowadzania kuratorskie, wernisaże, koncerty. Część wydarzeń będzie się odbywać pod gołym niebem, inne w takich miejscach jak KOKPiT, Muzeum Nadwiślańskie, Dom Kuncewiczów, Dwór Michalaków, Dzwonnica Kultury czy Dom Architekta.
Szczegółowy program Festiwalu dostępny jest na stronie:

https://www.facebook.com/FestiwalDwaKsiezyce/

Wszystkie festiwalowe wydarzenia są ogólnodostępne. Poza trzema (koncert, warsztaty, oprowadzanie) wszystkie pozostałe wydarzenia są bezpłatne. Zapisy obowiązują jedynie na warsztaty, w których może uczestniczyć ograniczona liczba uczestników.

Organizator – Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki
Partnerzy - Muzeum Nadwiślańskie, Gmina Kazimierz Dolny, Dzwonnica Kultury, Hotel Kazimierzówka, Dom Architekta, Willa Ima, Eko–Busiki, Fundacja Ex Oriente Lux, Towarzystwo Przyjaciół Kazimierza, Dwór Michalaków, Restauracja-Pensjonat Pod Wietrzną Górą, Młodzieżowy Ośrodek Terapii i Readaptacji „Powrót z U”

Sponsor - Kazimierskie Wzgórza

Kontakty:

  • Maja Wolny – kuratorka Festiwalu tel. 794 555 773
  • Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki tel. 81 881 00 40, email kokpit@kokpit.com.pl
  • KOKPiT - Biblioteka Publiczna tel. 81 881 03 05, email bibliotekakazimierz@poczta.onet.pl