Obrazy wierszem malowane, wystawa wierszy Piotra Górskiego w baranowskiej bibliotece

12-10-2017 17:06

Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie zaprasza do obejrzenia wystawy wierszy Piotra Górskiego. Piotr Górski jest mistrzem poezji tradycyjnej, czyli rymowanej i rytmicznej. Sam nie tytułuje się poetą, gdyż kojarzyłoby się to z tzw. „bujaniem w obłokach” i tzw. „poezją białą”, od czego jest bardzo daleki. Woli on określić się mianem konstruktora tekstów, do których budowy przywiązuje najwyższą wagę i w tym elemencie praktycznie nie ma sobie równych.

 

Fascynuje go odkrywanie nowych obszarów technicznych w konstrukcji tekstów, czego trafnym przykładem jest nowy gatunek poezji graficznej, którego jest twórcą.

W poezji nie ogranicza się do jednego wątku. Napisze na każdy temat – od miłości po satyrę tylko dla dorosłych włącznie. Jest wyjątkowo rzadkim przykładem połączenia wybitnej inteligencji ścisłej z wybitną inteligencją humanistyczną w jednym ludzkim umyśle, stąd jego utwory są zarówno uduchowione, jak i świetne technicznie i konstrukcyjnie. Piotr Górski pisze też piosenki i komponuje do nich muzykę. 

Obecnego tu mistrza definiują dość szczególne cechy charakteru. Jako człowiek, nie ma skłonności do tak popularnej w dzisiejszych czasach walki bliźniego z bliźnim. Unika rywalizacji, nie interesują go pieniądze. Jego duszę wypełnia wyłącznie sztuka i dobre słowo dla każdego wyrażone wierszem. Jeśli tylko wypowiesz w jego stronę magiczne zaklęcie, które brzmi: „Piotrek kocham Twoje wiersze. Napisz choć jeden dla mnie!”, to on napisze, bo taki po prostu jest. Dlatego właśnie zapraszamy wszystkich zwykłych ludzi, którzy szukają chwili zadumy, wyciszenia przy poezji ciekawej, a zarazem dopracowanej technicznie. Nie zapraszamy niestety wszelkich „znawców”, poetów, „krytyków” i literatów, dla których poezja nie może być po prostu normalna.

Zapraszamy na stronę internetową autora: www.wierszemistrza.pl i do obejrzenia wystawy w baranowskiej bibliotece.

                                                                      Danuta Kuta, Anna Furtas (GBP Baranów)