Artykuły z działu: Ważne informacje

Szkolimy się

22-04-2024 11:19

18 kwietnia 2024 r. o godz. 9.00 w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Puławach odbyło się szkolenie dla bibliotekarzy z terenu powiatu puławskiego. Tym razem głównym punktem spotkania było omówienie wyników działalności bibliotek publicznych powiatu puławskiego za rok 2023 r. Pani dyrektor PBP, Danuta Szlendak przybliżyła uczestnikom statystyki informujące o ilości wypożyczeń, liczbie nowych czytelników oraz zakupie nowości wydawniczych.

"Poczta sąsiedzka" czyli dobra rada od sąsiada. Akcja społeczna Starosty Puławskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Puławach

01-02-2024 10:41

Starosta Danuta Smaga oraz Komendant Powiatowy Policji w Puławach mł. insp. Rafał Skoczylas zapraszają do przyłączenia się do akcji społecznej „Poczta sąsiedzka” czyli dobra rada od sąsiada, która powstała, by temu zaradzić i podpowiedzieć jak postępować, żeby uniknąć zagrożeń.

8 maja Dzień Bibliotekarza

08-05-2023 08:24

To właśnie dziś, 8 maja obchodzimy swoje święto. Z okazji Dnia Bibliotekarza chcemy życzyć sobie i wszystkim bibliotekarzom radości i satysfakcji z pracy, wielu ciekawych i oryginalnych pomysłów na promowanie książki i czytania, zawsze zadowolonych czytelników i wzrostu statystyk. Pamiętajmy, że mimo iż nasz zawód czasami jest niedoceniany to w istocie jest naprawdę ważny i po prostu fajna jest ta praca w bibliotece.

„Słowa mają moc” – konkurs na inicjatywy oddolne

25-03-2022 13:18

KOKPiT – Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym zaprasza do udziału w konkursie na inicjatywy oddolne inicjowane przez przedstawicieli społeczności lokalnej w ramach zadania „SŁOWA MAJĄ MOC”, którego celem jest zainicjowanie działań edukacyjno  -  animacyjnych w celu integracji i pobudzenia aktywności mieszkańców Gminy Kazimierz Dolny, a także rozwoju czytelnictwa i wzmocnienia roli biblioteki jako instytucji kulturotwórczej.

W magicznym świecie Kamishibai

25-03-2022 11:42

22 marca 2022 r. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach zaprosiła bibliotekarzy z terenu powiatu puławskiego na seminarium szkoleniowe. Głównym tematem spotkania było poznanie innowacyjnej i oryginalnej metody promowania książki jaką jest papierowy teatrzyk Kamishibai. Szkolenie z tego zakresu poprowadziła Zofia Piątkowska-Wolska, redaktor naczelna Wydawnictwa Tibum. Wydawnictwo Tibum to pierwszy polski wydawca książek kamishibai i producent bukowych teatrzyków drewnianych kamishibai.

Nowości na Nowy Rok. 10 lat minęło.

14-01-2021 13:25

W 2021 r. mija 10 lat od realizacji projektu pt. „Stworzenie systemu informatycznego łączącego biblioteki publiczne z terenu powiatu puławskiego”. To właśnie 1 stycznia 2011 r.  Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna im. Faustyny Morzyckiej w Nałęczowie jako pierwsza stała się prawdziwą E – BIBLIOTEKĄ.  Od tej chwili wszystkie usługi biblioteczne były wykonywanie już tylko przy użyciu sprzętu komputerowego. Z czasem do tego grona dołączyły wszystkie pozostałe biblioteki z terenu powiatu puławskiego.