Biblioteki i instytucje kultury XXI wieku – szkolenie dla bibliotekarzy powiatu puławskiego

26-05-2023 11:31

25 maja 2023 r. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach zaprosiła bibliotekarzy z terenu powiatu puławskiego na szkolenie „Krok w stronę nowoczesności, czyli biblioteki i instytucje kultury XXI wieku”.

Pierwszym punktem na mapie szkolenia było Obserwatorium astronomiczne w Puławach. Obiekt został oddany do użytku po modernizacji 8 kwietnia 2022 r. O samym budynku jak i o ciekawostkach astronomicznych opowiedział nam pan Janusz Ławicki z Puławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.

Następnie uczestnicy szkolenia mieli możliwość zobaczyć wyremontowany obiekt Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”. Pan dyrektor Zbigniew Śliwiński oprowadził nas po najważniejszych miejscach ośrodka kultury i zapoznał uczestników z bogatą ofertą kulturalną skierowaną do wszystkich grup wiekowych. 

Najważniejszym punktem szkolenia była wizyta w Mediatece. Biblioteka Miejska w Puławach 1 kwietnia 2023 r. przeniosła się do nowo wybudowanego budynku przy ulicy Wojska Polskiego 2. Pani dyrektor Małgorzata Szczypa oprowadziła nas po nowej siedzibie biblioteki, zapoznała z nowinkami technologicznymi, a następnie opowiedziała o wyzwaniach i zadaniach bibliotekarza w nowych warunkach pracy.