KAZIMIERSKI FESTIWAL LITERACKI „DWA KSIĘŻYCE – SŁOWA MAJĄ MOC”

20-06-2023 11:23

Od 30 czerwca do 2 lipca 2023 w Kazimierzu Dolnym pojawią się nie tylko dwa księżyce, ale i prawdziwe literackie gwiazdy. Podczas drugiej edycji Kazimierskiego Festiwalu Literackiego „Dwa księżyce – słowa mają moc” do miasteczka nad Wisłą przyjedzie między innymi wybitny językoznawca, profesor Jerzy Bralczyk, Dariusz Rosiak, twórca „Raportu o stanie świata”, laureaci Nagrody Nike : Radek Rak oraz Cezary Łazarewicz, a także znane i nagradzane pisarki: Małgorzata Szejnert, Agata Tuszyńska, Grażyna Plebanek, Paulina Siegień czy Dominika Buczak.

Kazimierz to ukochane miasto artystów, mała ojczyzna wybitnej i wszechstronnej Marii Kuncewiczowej, która patronuje naszemu przedsięwzięciu. Nasz festiwal nie tylko przypomina o kobietach w polskiej literaturze, jest także pochwałą lokalności i kreatywności w tych niespokojnych czasach” – mówi Maja Wolny, mieszkająca w Kazimierzu Dolnym pisarka i reportażystka, kuratorka Festiwalu. 

Organizatorem wydarzenia jest już po raz drugi KOKPIT - Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym. Przez trzy dni w przestrzeni miasta odbędzie się ponad trzydzieści festiwalowych imprez, na które składają się spotkania z autorami, rozmowy, debaty, warsztaty, oprowadzania kuratorskie, wernisaże, koncerty oraz stand-up. Część wydarzeń będzie się odbywać pod gołym niebem, inne w takich miejscach jak KOKPiT, Muzeum Nadwiślańskie, Dom Kuncewiczów, Dzwonnica Kultury czy Zamek.
Szczegółowy program Festiwalu dostępny jest na stronie: https://www.facebook.com/FestiwalDwaKsiezyce/

Wszystkie festiwalowe wydarzenia są darmowe i ogólnodostępne. Zapisy obowiązują jedynie na warsztaty, w których może uczestniczyć ograniczona liczba uczestników. 
 

Załącznik Rozmiar
Szczegółowy plan festiwalu 136.72 KB 136.72 KB