Projekt „Podróże z książką” - fotorelacja

07-06-2022 10:52

Zapraszamy na fotorelację z wydarzeń, które odbyły się w ramach projektu "Podróże z książką" realizowanego przez Małgorzatę Józefacką, Barbarę Dzikoń i Bibliotekę Publiczną w Kazimierzu Dolnym. Działania skierowane były do dzieci i młodzieży z  Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolny, uczniów z oddziałów przygotowawczych z Ukrainy oraz uczniów ze szkół podstawowych z Gminy Kazimierz Dolny:

9 maja Warsztaty literacko – plastyczne:
            –  „Wyspa Wielkanocna” dla klas V i VI 
            –  „Dywizjon 303” dla klas VII


10 maja  Spektakl literacko-muzyczny „Nagle w głębi lasu” wg książki Amosa Oza dla klas III-VI

12 maja  Warsztaty literacko – plastyczne:  
            – „Design literacki” dla klas I i II
            – „TypoTorby” dla zainteresowanych uczniów klas VI-VIII


27 maja -  Spotkanie autorskie z Wandą Michalak
Pani Wanda Michalak jest autorką książki pt. „Kazimierz Dolny – nieopisany raj”. 

Kilka słów o autorce:
Wanda Michalak – absolwentka polonistyki i dziennikarstwa (UAM) oraz muzeologii (UJ).
W latach 2005-2016 kierowała Domem Kuncewiczów, oddziałem Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Utworzyła i wydawała czasopismo literackie „Klematis”, pisała miniatury teatralne wystawiane na muzealnej scenie. Ich bohaterami byli m. in. Maria i Jerzy Kuncewiczowie, George Sand, Julia Hartwig, Zbigniew Herbert. Jest ponadto autorką baśni Gdzie jesteś, wróżko? (1979), powieści Wielkie nieba! Fuga (2004), dramatu Stół (2007), tomu poezji Pacynki i zioła (2019) i zbioru esejów Literackie noblistki. Piętnaście lasek dynamitu (2020).

31 maja Spektakl „Prastara Książnica – skarb i tajemnica… bo mądrość tkwi nie tylko w Wi-Fi” dla klas I-III z gminy Kazimierz Dolny 

„Podróże z książką” są jednym z trzech zwycięskich projektów Konkursu na Inicjatywy Oddolne w ramach zadania „Słowa mają moc” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.