Książka „Lotnisko Borowina-Gołąb. Okruchy pamięci” autorstwa Małgorzaty Daniłko nagrodzona Wawrzynem Pawła Konrada

11-06-2021 13:37

Niezwykle miło nam poinformować, że publikacja „Lotnisko Borowina-Gołąb. Okruchy pamięci” autorstwa Małgorzaty Daniłko, wydana przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Puławach, została nagrodzona Wawrzynem Pawła Konrada i tym samym otrzymała tytuł Książki Roku 2020 w kategorii Publikacje wydane przez biblioteki województwa lubelskiego.

Książka Roku to konkurs organizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Wawrzyn Pawła Konrada otrzymują publikacje w następujących kategoriach: Książka o Lublinie; Lublin. Wydawnictwo albumowe; Lubelszczyzna. Wydawnictwo monograficzne; Lubelszczyzna. Wydawnictwo albumowe;  Publikacje wydane przez biblioteki województwa lubelskiego. W tegorocznym konkursie Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie ogłosił dodatkową kategorię na najlepszą monografię Ochotniczej Straży Pożarnej na Lubelszczyźnie.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 11 czerwca 2021 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej imienia H. Łopacińskiego w Lublinie. Nagrodę z rąk dyrektora WBP w Lublinie Tadeusza Sławeckiego oraz Prezesa Towarzystwa Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego Andrzeja Zdunka odebrały dyrektor PBP Danuta Szlendak i autorka publikacji Małgorzata Daniłko.

Warto podkreślić, że to już trzeci Wawrzyn Pawła Konrada dla Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach. Pierwsze wyróżnienie nasza biblioteka otrzymała w  2012 r. za album „Powiat Puławski – dawniej i dziś”, kolejne w 2019 r. za publikację „Sto osobliwości na stulecie Niepodległości 1918–2018” autorstwa Jacka Śnieżka.