W Miejsko–Gminnej Bibliotece Publicznej im. Faustyny Morzyckiej w Nałęczowie odbyły się trzy kolejne spotkania z pasjami. Kilka słów o muzyce. Wykład o tańcu oraz świat żeglowania to tematy, które poruszane były podczas rozmów z Wirginią Szmyt, Marią Jolantą „Mariolą” Zimnicką i Romanem Zamyślewskim.
10 października 2013 r. o godz.11.00 bohaterką kolejnego spotkania z pasjami była Wirginia Szmyt - DJ Wika. DJ Wika zgodnie z mottem, że muzyka łagodzi obyczaje stała się inicjatorką potańcówek dla seniorów. Początkowo o oprawę muzyczną dbał wynajęty DJ. Brak funduszy i niezwykła popularność tej tanecznej imprezy sprawiła, że pani Wirginii sama stanęła za konsolą. I to właśnie wtedy postanowiła realizować swoją życiową pasję, stając się profesjonalnym DJ. Przykład pani Wiki pokazuje, że upływ czasy nie przeszkadza w dążeniu do realizacji swoich życiowych upodobań.
Kolejne spotkanie w nałęczowskiej bibliotece odbyło się 17 października 2013 r. o godz.11.00. Tym razem uczestnicy mieli okazję porozmawiać z Marią Jolantą „Mariolą” Zimnicką, koordynatorką jedynego w Polsce Uniwersytetu Tanecznego Trzeciego Wieku. Głównym celem spotkania była próba ukazania jak wiele korzyści niesie ze sobą nieustająca aktywność fizyczna. Taniec jak nic innego sprawia, że zaczynamy patrzeć na świat przez różowe okulary. Wyrażamy swoje emocje i odkrywamy swoją osobowość. Taniec może stać się swoistą terapią. Może pomóc przezwyciężać problemy codzienności.
24 października 2013 r. o godz. 11.00 gościem spotkania z pasjami był Roman Zamyślewski. Rozmowa z panem Romanem przeniosła słuchaczy w świat jachtów i wypraw żeglarskich. Emerytura sprawiła, że bohater spotkania niemal całkowicie poświęcił się pasji, która towarzyszyła mu już od młodości. Na przełomie 2002/2003 roku założył Stowarzyszenie „Szkoła Przygody”, w ramach którego organizuje kursów żeglarskie, rejsy po Polsce i zagraniczne i wiele imprez wodniackich. Zrzesza też osoby związane z żeglarstwem w klubiku stworzonym na potrzeby Stowarzyszenia. W ramach promowania turystyki wodnej kanałami oraz ich wykorzystania w celach ekonomicznych postanowił pisać przewodniki po szlakach wodnych. Do tej pory powstało już kilka map polskich kanałów.