„Z wizytą w bajkowym świecie Marii Konopnickiej”– konkurs plastyczny

24-03-2022 09:57

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach z okazji ogłoszenia roku 2022 Rokiem Marii Konopnickiej serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w powiatowym konkursie plastycznym pt. „Z wizytą w bajkowym świecie Marii Konopnickiej” na ilustrację do ulubionego utworu pisarki. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu puławskiego w dwóch kategoriach wiekowych (klasy I-V i klasy VI-VIII).  

Głównym zadaniem tego plastycznego wyzwania jest wykonanie jednej ilustracji do wybranego utworu Marii Konopnickiej w dowolnie wybranej technice ale w formacie nieprzekraczającym A3. Liczyć się będzie zgodność z tematem konkursu, oryginalny pomysł, technika wykonania, dbałość o szczegóły i ogólne wrażenia estetyczne pracy.                                                        
Termin składania prac – do 15 maja 2022 roku. 

Prace konkursowe należy dostarczyć do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach osobiście lub wysłać pocztą tradycyjną ( ul. 6 Sierpnia 5, 24-100 Puławy), albo złożyć w swojej bibliotece gminnej. Na odwrocie pracy należy umieścić: imię i nazwisko, wiek autora, dane kontaktowe: adres i telefon oraz tytuł utworu, do którego wykonano ilustrację. Dodatkowa należy pamiętać o wypełnieniu i dołączeniu do pracy  zgody na przetwarzanie przez Organizatora danych osobowych Uczestnika.

Zachęcamy wszystkich uczniów do podjęcia wyzwania, na zwycięzców czekają nagrody – bony prezentowe do salonów sieci Empik. 

Więcej szczegółów w regulaminie.

Szczegółowe informacje można uzyskać również pod nr tel. 81 886 14 74 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej pbpulawy@onet.pl .